Test układ nerwowy i hormonalny

Pobierz

Komentarze wideo do zadań maturalnych od Powtórki z biologii!. W oparciu o przedstawioną powyżejSprawdzian wiadomości z zakresu regulacji nerwowo- hormonalnej / poziom podstawowy/ Sprawdzian składa się z dwóch części: na pierwszą składają się zadania otwarte, druga cześć jest testem wielokrotnego wyboru polegającym na wskazaniu prawidłowej odpowiedzi.Układ nerwowy 1.. Materiały służące do weryfikacji stopnia opanowania zagadnień przez ucznia, dostępne w formacie PDF przygotowane do wydrukowaniaUkład nerwowy somatyczny (łac. soma — ciało) zapewnia ł ączno ść ze światem zewn ętrznym, odbiera bod źce za pomoc ą zmysłów, zarz ądza ruchem ciała, umo żliwia poruszanie si ę i orientacj ę w przestrzeni Podlega kontroli świadomo ści.. Doskonale sprawdza się w dynamicznie zmieniających się sytuacjach, np. zagrożenia.. Przy podanej funkcji wstaw oznaczenia: O - obwodowy, AW - autonomiczny współczulny, AP - autonomiczny przywspółczulny.. 84% Współdziałanie układu dokrewnego i nerwowego na wybranym przykładzie.. Zaloguj się Załóż konto Menu Oferta edukacyjna Inne Zaloguj się Załóż konto Test 11.. Oryginalne materiały pochodzą z książki Puls Życia dla klasy 7.. Gruczoły odpowiadają za produkowanie oraz wydzielanie hormonów, które z kolei wpływają na funkcje konkretnych narządów lub całościowo na organizm.Testy..

test > Układ hormonalny.

Nowe .. Układ nerwowy , odpowiedzialny za ruchy odruchowe i podlegające świadomości to somatyczny układ nerwowyZgłoś błąd; Układ nerwowy odpowiedzialny za czynności niezależne od woli (np. ruchy oddechowe, praca serca) to autonomiczny układ nerwowy Zgłoś błądTest 7.. Działanie hormonów jest swoiste , tzn. każdy hormon działa na dokładnie jeden narząd.Układ hormonalny człowieka; Układ hormonalny człowieka, test z biologii test wyboru z układu hormonalnegoUkład nerwowy odbiera je, analizuje i szybko na nie reaguje.. Źródło: Wikiepedia.Układ nerwowy, hormonalny, narządy zmysłów Zadanie 1 (2 pkt.). Seria: Biologia na .Sprawdzian "Regulacja nerwowo-hormonalna" - test sprawdzający - rozdział 7.. Gratulacje!. Zbiory zadań do matury 2021 - konkurs!. Sprawdzian zawiera grupy A, B wraz z kartą odpowiedzi.. 2011-08-04 15:07:13; Miał ktos test z biologii Puls Zycia 2 - nowa podstawa programowa - układ nerwowy i hormonalny?. 2013-02-20 17:00:47Wersja A UKŁAD NERWOWY I NARZĄDY ZMYSŁÓW Wszystkich odpowiedzi udzielaj na swojej kartce 1.. Szczególnie ci.Wyjaśnij, w jaki sposób układ nerwowy kontroluje układ hormonalny.. (0-1)Do gruczołów układu dokrewnego zaliczamy: a) grasica, wątroba, nadnercza, ślinianki b) trzustka, przysadka, gr..

"Układ hormonalny" 138 kB.

Klasówka - pomagamy w sprawdzianach - wiarygodne testy powtórkowe i streszczenia.układ hormonalny, nerwowy, narządy zmysłów dla gimazjum Zawiera 17 pytań.. Układ somatyczny somatyczny układ nerwowy Układ somatyczny odbiera bodźce ze środowiska zewnętrznego i kieruje pracą mięśni szkieletowych.Test 11.. Tkanka nerwowa składa się z ok 100 miliardów neuronówZgłoś błąd; Przewodzenie impulsu odbywa się od dendrytów przez ciało komórki do obie odpowiedzi są poprawneZgłoś błąd; Układ ośrodkowy składa się z mózgowia i rdzenia kręgowegoZgłoś błądTesty.. 2011-03-03 18:30:11; Jak działa układ oddechowy?. Właściwym narządem słuchu jest:W obwodowym układzie nerwowym można wyróżnić układ somatyczny i autonomiczny, które współpracując ze sobą, utrzymują w równowadze środowisko wewnętrzne organizmu.. Do interoreceptorów zaliczamy: Wybierz jedno .. Przerwij test.. 10. Podaj przykłady regulacji neurohormonalnej konkretnych procesów fizjologicznych (np. pracy serca).. Mimo to mam nadzieję, że ciekawostki z tego testu przynajmniej w części Cię zaskoczyły, a czasu tutaj spędzonego nie uważasz za zmarnowany.Lista pytań UKŁAD NERWOWY CZŁOWIEKA (1) Zaznacz wszystkie Odznacz wszystkie Wybrano pytań /.. Który układ nerwowy kieruje pracą narządów wewntrznych praz procesami przemiany materii..

Układ nerwowy ma przed Tobą niewiele tajemnic.

W obrębie układu dokrewnego można wyszczególnić wielokomórkowe gruczoły dokrewne, czyli takie które nie posiadają przewodów odprowadzających, a wytwarzane przez nie substancje (hormony) przenikają bezpośrednio do .85% Układ hormonalny; 85% Układ hormonalny i nerwowy.. Poziom glukozy we krwi człowieka podwyższa adrenalina (wydzielana przez rdzeń nadnerczy) i glukagon, który wraz z insuliną, obniżającą poziom glukozy, wydzielany jest przez trzustkę.. A) Proprioreceptory: B) Wisceroreceptory: C) Receptory węchu: D) Odpowiedzi A i B są prawidłowe : E) Żadna z powyższych odpowiedzi nie jest prawidłowa : 2.. Układ hormonalny (układ dokrewny) to szalenie interesująca maszyneria sterująca procesami życiowymi.. 1 komentarz:test > Regulacja nerwowo - hormonalna UKŁAD HORMONALNY to inaczej układ dokrewny , składa się z gruczołów dokrewnych (wewnątrzwydzielniczych) , które uwalniają produkowane hormony do krwi.. Uzasadnij, że układ dokrewny pełni funkcję kontrolno-integrującą.. "Układ hormonalny", plik: test-11-uklad-hormonalny.doc (application/msword) Biologia na czasie ZR .. Jego działanie nie zależy od naszej woli.. Artykuły.. do limfy do mózgu do krwi na zewnątrz organizmu..

Układ nerwowy i hormonalny I. Anatomia i fizjologia zwierząt.

Rozwiąż test i sprawdź swoją wiedzę.Układ hormonalny tworzą: Układ hormonalny i nerwowy DRAFT.. Regulacja hormonalna przebiega wolniej i trwa dłużej.. Puls Życia Rozdział VII / Regulacja nerwowo - hormonalna.. Gdzie bezpośrednio trafiają substancje wydzielane przez gruczoły dokrewne?. Układ nerwowy i hormonalny I. Wykorzystywana jest przez organizm w długotrwałych procesach takich jak wzrost, regulacja przemiany materii, procesy związane z rozrodem.Twój wynik: 10/14 Wybitnie!. Jest zbudowany głównie z tkanki nerwowej i wszystkie jego elementy łączą się ze sobą 2. jest duża, zazwyczaj kilkadziesiąt metrów na sekundę 3. natychmiastowa 4. elektryczny ; impulsy nerwowe 5. nie pamiętam dokładnie, ale wydaje mi się, że krótkotrwałe xD Układ hormonalny 1. nie ma połączenia między narządami, kilka narządów o odmiennej bydowie 2 .8.. Skonstruuj tabelę, w której porównasz działanie układu nerwowego i .Układ hormonalny.. (0-1) Niedobór jakiego hormonu wywołuje karłowatość (podaj pełne nazwy).. (0-1)Układ hormonalny działa: a) szybko i krótkotrwale c) szybko .Test - układ nerwowy-hormonalny Test z układu nerwowego i hormonalnego wersje on-line do sprawdzenia w internecie: test 1 test 2 test w pdf z odpowiedziami - pobierz test przepraszam za opóźnienie w umieszczeniu postu KLIKNIJ NA REKLAMĘ !. "Nowa" matura z biologii 2020 - proponowane odpowiedzi.Lista pytań UKŁAD NERWOWY CZŁOWIEKA (2) Zaznacz wszystkie Odznacz wszystkie Wybrano pytań /.. a) mobilizuje organizm do działania b) przekazuje informacje ośrodkowego układu do mięśni i narządów c) przewodzi odczucia i doznania docierające do organizmu z .Układ hormonalny Drugi poza układem nerwowym układ regulujący i koordynujący czynności rozmaitych części ciała.. "Regulacja nerwowo-hormonalna" - (doc), plik: test-7-regulacja-nerwowo-hormonalna-doc.doc (application/msword) Puls życiaUkład hormonalny nazywa się także układem dokrewnym, ponieważ składa się z gruczołów rozmieszczonych w różnych częściach ciała.. Potowe, jądra c) trzustka, grasica, jajniki, szyszynka d) potowe, łojowe, szyszynka, grasica 2.. Autor: nauczyciel biologii o 22:40.. Pytanie 1 /12.. Wiele procesów w organiźmie związanych na przykład z przemianą materii, wzrostem, czy rozmnażaniem i inne przebiegają z udziałem pewnych związków chemicznych wydzialanych przxez gruczoły wydzielania wewnętrznego - tak zwanych hormonów.. Poziom trudności A. Rozpocznij test..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt