Starożytna grecja pytania i odpowiedzi

Pobierz

Uchodził za cudotwórcę, gdyż uwolnił miasto Selinunt od febry, osuszając okoliczne bagna.. Wszelkie pytania, uwagi dotyczące Platformy Edukacyjnej prosimy kierować do:Przeczytaj tekst źródłowy i odpowiedz na następujące pytania: a. o jakim wydarzeniu historycznym w historii Grecji mówi ten tekst?. Oryginalne materiały pochodzą z książki Wczoraj i dziś dla klasy 5.. Filozofowie udzielali także odpowiedzi na podstawowe pytania dotyczące życia człowieka, powstania świata i jego rozwoju, np.: "Co się dzieje po śmierci?. lektury - Starożytna Grecja lub Rzym.. d) rzut kula był dyscyplina sportowa na olimpiadzie w starożytnej Grecji .. Polecane pytania.. Materiały powiązane z testem: Test: Test wiedzy o starożytnej Grecji I gimnazjum Ciekawy test sprawdzający wiedzę na temat starożytnej Grecji.Starożytna Grecja - jak wiele o niej wiesz?. Pobieraj sprawdziany z historii do wydrukowania.Mamy odpowiedzi na 234 657 pytan!. - 1 pkt.. Znajdz odpowiedz: zaloguj zarejestruj.. Poprzednia strona Kultura i wierzenia starożytnych Greków.. 2 nie zostala wymieniona Hestia.Zobacz 4 odpowiedzi na pytanie: Proszę o pomoc .. Pasma oraz łańcuchy górskie stanowiące większą część powierzchni GracjiBrawo!. W VI wieku p.n.e. w Grecji pojawili się jednak myśliciele, którzy - jako pierwsi w dziejach ludzkości - próbowali odpowiedzieć na te pytania bez odwołania do religii, jedynie drogą racjonalnego .Test "Starożytna Grecja" - grupa A, klucz odpowiedzi, plik: test-starozytna-grecja-grupa-a-klucz-odpowiedzi.doc (application/msword) Zrozumieć przeszłość ZRDo podanych określeń dopasuj nazwiska..

Pisza ponad 2000 odpowiedzi dziennie!

demokracja - rządy ludów, ustrój polityczny panujący w starożytnej Grecji,wprowadzono go w VI wieku p. n. e. ,polegał na tym, że każdy dorosły obywatel ateński mógł decydować o swoim kraju.. "Przez siedem lat nie padał deszcz na .3.. - 1 pkt.. Starożytna Grecja - powtórzenie.. Wyrocznie - najsłynniejsza była w Delfach, gdzie wieszczki Pytie odpowiadały na pytania zadane im przez ludzi, posłańców, chcących postępować z wolą bogówPomoce naukowe - sprawdziany przygotowane w oparciu o książkę Wczoraj i dziś dla klas: 4, 5, 6, 7, 8.. itp.. Sprawdzian zawiera grupy A, B wraz z kartą odpowiedzi.Wiele wędrował po macierzystej Grecji, nauczając i lecząc.. Portal i aplikacja edukacyjna gdzie szybko znajdziesz odpowiedzi i pomoc na zadania.Najczęściej zadawane pytania wraz z odpowiedziami.. 0 .Grecja-Pojęcia, Daty, Wydarzenia średniowiecze poziom podstawowy kalendarium średniowiecznej historii polski od 960 do 1466 władcy polski czyim synem był bolesław śmiały Bogowie rzymscy I wojna światowa i wojna światowa matura w ktorym roku w polsce byly pierwsze wybory po drugiej wojnie swiatowej 1138 historia Europa w .Zrozumieć przeszłość cz. 1 Rozdział II: Starożytna Grecja / Starożytna Grecja.. Już w pyt.. W teście Klasa 5, dział 2 - Starożytna Grecja znajdziesz następujące pytania: Pytanie 1: Demokracja w języku greckim oznaczała: Pytanie 2: Obywatelem Aten mogli być: Pytanie 3:Starożytna Grecja I Bogowie na Olimpie 1. b. dlaczego mieszkańcy wysłali swych rodaków do Afryki Płn?.

Z kilkoma odpowiedziami się nie zgodzę.

Podkreśl dyscypliny sportowe, w jakich konkurowali starożytni Grecy (0-4 p) rzut dyskiem, skok w dal, zapasy, piłka nożna, biegi, rzut oszczepem, kolarstwo, hokej 4.. 63 Pytania ze Starożytnej Grecji, test z historii .. Inne tryby nauki.. 1 ocena Najlepsza odp: 100%.. test > Starożytna Grecja.. Jak miała na imię matka Kory?. Macie ?potrzebuje informacji o starożytnej grecji!. Z całą pewnością można przyznać, że osoby zmarłe traktowane były tam z wielkim szacunkiem i wręcz czcią.. 315 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0.. Napisano 25-04-2005 16:23, przez kristofer.Filozofia starożytnej Grecji.. prawda fałsz .. Potrzebuje testów grupy A i B Antyczna Grecja Śladami przeszłości 1 .. poleca 80 % .. ", "Czy istnieją jakieś siły wyższe?". W przypadku, gdy grono ludzi rządzących w polis było wąskie i ograniczało się do przedstawicieli rodzin zamożnych, a więc arystokratycznych, a rada miała więcej do powiedzenia od zgromadzenia mówimy o:Opracowania zadań z popularnych podręczników do matematyki, fizyki, chemii, biologii, geografii i innych.. Napisano 17-09-2005 12:08, przez .. powiadamiaj mnie automatycznie o kazdej nowej wypowiedzi w tym pytaniu.. J.K 2 lata temu.. c. dlaczego Terejczycy nie pozwolili powrócić do miasta swoim rodakom?.

... Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.

Starożytna Grecja lub Rzym.. Kultura mykeńska została stworzona przez: a) Kreteńczyków b) Karyjczyków c) Achajów d) Dorów 2.. Ich postępowanie nie jest dla nas szokujące, a nawet zrozumiałe, gdyż stanowi bazę do dzisiejszych obrzędów.. Κόρη Korē, łac. Proserpina, "dziewczyna") - w mitologii greckiej małżonka Hadesa, władczyni świata podziemnego i opiekunka dusz zmarłych.Starożytna Grecja .. Od wieków ludzie szukali odpowiedzi na pytania: jak żyć?. .Mam sprawdzian z Starożytnej Grecji, macie jakiś pomysł co mogą być za pytania?. Co to jest życie?. Empedokles jako pierwszy sformułował tezę o skończoności prędkości światła, uzasadniając ją rozumowaniem, iż skoro światło polega na ruchu, to do rozchodzenia się wymaga czasu.Starożytna Grecja Starożytna Grecja stanowi kolebkę cywilizacji zachodniej i zarówno Grecy, jak i Rzymianie przekazali Europie niezwykłą dawkę kultury, sztuki, filozofii czy prawa, co wywarło ogromny wpływ na jej mieszkańców na przestrzeni dziejów.Starożytna Grecja znajdowała się przede wszystkim na terenach Półwyspu Bałkańskiego, wysp Morza Egejskiego i Jońskiego oraz .Wielka Grecja - tereny skolonizowane przez Greków.. Napisz w kilku zdaniach, na czym polegało wychowanie spartańskie.Sprawdzian "Starożytna Grecja" - test sprawdzający - rozdział 2..

...Test z odpowiedziami Powtórzenie Fiszki Przeglądaj pytania z testu.

monety greckie - bite przez miasta - państwa greckie,ułatwiały kupcom prowadzenie handlu.Wyrocznia delficka - sławna w starożytnej Grecji wyrocznia w Delfach pochodząca jeszcze z okresu mykeńskiego, kiedy była miejscem kultu boga chtonicznego.Grecy uważali sanktuarium za omphalos - pępek świata.W okresie homeryckim wyrocznia stała się ośrodkiem kultu Apollina, a przepowiednie wieściła siedząca na trójnogu kapłanka Pytia, wieszczka Apollina.STAROŻYTNA GRECJA 1.. Jak powstał świat?. Wiesz całkiem dużo o mitologii, ale jeszcze Ci czegoś brakuje.. Odpowiedz.. Szybko rozprzestrzeniła się na wyspach Morza Egejskiego i zachodnim wybrzeżu Azji Mniejszej.. Nie odwoływali się do religijnych pojęć czy opowieści.Starożytna Grecja jest miejscem gdzie kształtowało się wiele obrzędów i tradycji jakie znamy dziś.. T znajdziesz coś o bogach greckich.. Pytania zawarte w teście.. Malowidło greckie z ok. 490 r. p.n.e. .. w jaki sposób starożytni Grecy przygotowywali się do wystawienia sztuki i jak wyglądała gra aktorów w takim teatrze.Wybierz test z rozdziału Starożytna Grecja lub podrozdziałów podręcznika Zrozumieć przeszłość cz. 1 dla Klasa II Liceum.Starożytna Grecja - cywilizacja, która w starożytności rozwijała się w południowej części Półwyspu Bałkańskiego, na wyspach mórz Egejskiego i Jońskiego, wybrzeżach Azji Mniejszej, a później także w innych rejonach Morza Śródziemnego.Starożytna Grecja uważana jest za kolebkę cywilizacji zachodniej.Grecka kultura, sztuka, mitologia, filozofia i nauka zostały za .Warunki naturalne starożytnej Grecji: Warunki starożytnej Mezopotamii: Cywilizacja grecka narodziła się na Półwyspie Bałkańskim.. a)co charakteryzowało wierzenia greków .. Sprobuj na .. 1 pkt.. W odpowiedzi zaznacz numer nazwiska i literk .. podczas igrzysk w starożytnej Grecji zaprzestawano wojen .. Zauważyłeś literówkę lub błąd?.


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt