Sprawdzian znajomości treści lektury zemsta

Pobierz

Tagi dla tego testu: książki gimnazjum, Zemsta,Test sprawdza znajomość treści lektury "Zemsta" Aleksandra Fredry.. Bywa z węża dryjakiew złe często dobremu okazją daje.. Pomyliłeś się przekreśl i zapisz poprawnie.. Nie masz nic tak złego, żeby się na dobre nie przydało.. Rozwiąż test!Zestaw pytań sprawdzających zrozumienie treści komedii Aleksandra Fredry "Zemsta".. Kradzież kielicha i atak smoka na Esgaroth.. Oto przykładowy zestaw pytań dotyczący "Zemsty".Profesor.pl - serwis edukacyjny dla uczniów i nauczycieli.. Korzystaj na komputerze, smartfonie, tablecie i czytniku.Biografia autora.. Klara młoda, płocha, a Postolina wdowa doświadczona, zna proporcją(…) i nie każe fircykować.Którą z bohaterek Zemsty polubiłeś bardziej, która Ci się spodobała?. Została zachowana oryginalna pisownia autora.. 9472 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0.. Test: Zemsta Lektura szkolna napisana przez Aleksandra Frerdę.. "Zemsta" - przetestuj swoją wiedzę.. Jakie hasło dał Podkomorzy.. Skomentuj.. ), w której można sprawdzić, które słowo albo wyrażenie należy do mowy potocznej, a które do .Zemsta Aleksandra Fredry — test z lektury *Na ocenę celującą: 1.. Gerwazy daj gwintówkę!Plik zemsta testy z odpowiedziami.docx na koncie użytkownika poczta.anka • folder Zemsta • Data dodania: 30 wrz 2012Uczniowie piszą ten sprawdzian na pierwszej lekcji cyklu poświęconego omówieniu lektury, a jego celem jest zmobilizowanie do uwaznego przeczytania całego utworu.Kartkówka ze znajomości treści lektury Stefan Żeromski "SYZYFOWE PRACE" Kartkówki z lektury umieszczane na moim blogu mają za zadanie jedynie sprawdzić znajomość lektury.Czy znasz tę lekturę?.

Test sprawdza znajomość treści lektury Zemsta Aleksandra Fredry.

Papkin 7.Quiz będzie o książce ,,Zemsta" składający się z 10 pytań.1.. Czyje to powiedzenie: Niech się dzieje wola Nieba, z nią się zawsze zgodzić trzeba?. Uczniowie piszą ten sprawdzian na pierwszej lekcji cyklu poświęconego omówieniu lektury, a jego celem jest zmobilizowanie do uwaznego przeczytania całego utworu.Aleksander Fredro - Zemsta Lektura - Sprawdź swoją wiedzę
*Uwaga W odpowiedziach występują "-" jeśli zaznaczysz odpowiedź z tym myślnikiem dostajesz zero punktów.. Rodzaj literacki "Zemsty".. Zapraszam do rozwiązywania testu.. Hrabia i Tadeusz podczas polowania zostali zaatakowani przez.Dzięki znajomości treści lektur, młodzież jest w stanie poprawnie rozwiązać zadania, które znajdą w swoim arkuszu egzaminacyjnym.. Gatunek: komedia.. Gatunek: komedia.. Zwierzę z Nilu - dowód miłości w "Zemście".. Sprawdź, czy dobrze znasz tę przewrotną komedię!. Quiz, który przeglądasz jest częścią serii.. Rejent- swoją fałszywą pobożność podkreśla ulubionym zwrotem: "Niech się dzieje wola nieba, z nią się zawsze zgadzać trzeba".Lektury, które możesz mieć zawsze przy sobie.. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. Wypisz 2 cechy, które je łączą i 2 — które różnią.Witaj na stronie Quizz.pl.. W Polsce lektura ta ukazała się dopiero 1957 roku.. W 1809 r., po wejściu J. Poniatowskiego do Galicji, zaciągnął się do armii Księstwa Warszawskiego; uczestniczył w wojnie francusko-rosyjskiej w 1812 r. (uciekł z niewoli rosyjskiej), w kampanii był oficerem, ordynansem w sztabie cesarskim.Test sprawdzający znajomość treści "Pana Tadeusza"..

Sprawdzian z lektury dla I klasy gimnazjum.

Pobieraj materiały i pomoce dydaktyczne z Klubu Nauczyciela Uczę.pl!Sprawdzian z treści lektury " Zemsta" 1.. Pamiętaj wszystkie zadania są ważne.Zemsta to komedia Aleksandra Fredry, która została wystawiona po raz pierwszy w teatrze w roku 1834, natomiast pierwsze wydanie książkowe ukazało się cztery lata później.. Historia oparta jest na autentycznych wydarzeniach, które autor znalazł opisane w dokumentach swojej żony.. Zawiera 32 pytań.. O co pokłócili się dwaj bohaterowie utworu.. Sprawdź swoją znajomość książki i rozwiąż test z lektury Dzieci z Bullerbyn Astrid Lindgren.Zemsta - treść lektury.. Kto mówi te słowa: " Hej!. Test składa się z 12 pytań.. Nie używaj korektora, ołówka.. Można je oczywiście wykorzystać także podczas konkursów literackich czy spotkań z uczniami.. Głównymi bohaterami są Cześnik Raptusiewicz i Rejent Milczek.A Opracowała: mgr Magdalena Bilińska - .. ::[email protected] Zemsta Aleksandra Fredry — test z lektury Opracowa Zemsta Test.doc - Zemsta - Lektury - L_e_o_n - Chomikuj.pl Plik Zemsta Test.doc na koncie użytkownika L_e_o_n • folder Zemsta • Data dodania: 14 cze 2010 Sprawdzian znajomości treści lektury "ZEMSTA" A. FREDRY Sprawdzian .Dodaje ponownie: sprawdzian ze znajomości lektury zemsta readyfile.pl/(…)sprawdzian_ze_znajomości_lektury_ze… / 4 lata temu (3 października)Książka "Dzieci z Bullerbyn" została napisana przez Astrid Lindgren w roku 1947..

Pytania dotyczące lektury pan Tadeusz.

W serwisie m.in.: katalog, baza korepetycji, ćwiczenia, testy, egzamin, matura, wypracowania, forum .1 TEST SPRAWDZAJĄCY UMIEJĘTNOSCI Z LITERATURY DLA KLASY I GIMNAZJUM BUDOWA DRAMATU NA PRZYKŁADZIE LEKTURY ZEMSTA A. FREDRY Przeczytaj uważnie każde polecenie.. Jakie warunki miał spełnić Papkin, by móc ożenić się z Klarą.. Gatunek literacki "Zemsty".. Aleksander Fredro żył w latach .. Cześnik jest bardzo gwałtowny i porywczy,natomiast Rejent jest człowiekiem skrytym, potajemnie knującym intrygi, a jednocześnie posiadającym umiejętność słuchania innych.. Jakim charakterystycznym powiedzonkiem posługiwał się Cześnik?. Maks. Fredro Osoby: Cześnik Raptusiewicz Klara, jego synowica Rejent Milczek Wacław, syn Rejenta Podstolina Papkin Dyndalski, marszałek .Tym,co różni Cześnika od Rejenta jest różnorodność charakterów .. Jakie dzikie zwierzę Papkin miał ujarzmić na życzenie Klary?. Listę obowiązkowych lektur na egzaminie ósmoklasisty .. opis wydarzenia lektóra [Hobbit] 2021-01-21 19:43:14 Polski zamiana na aspekt niedokonany 2021-01-21 17:02:55; Aspekt niedokonany 2 2021-01-21 17:02:20; Aspekt przeciwny (niedokonany) 2021-01-21 16:54:47 Czy jest jakaś specjalna książka (jaka?. Nauczyciele poloniści, w mojej szkole, chętnie sięgają do przygotowanych przeze mnie sprawdzianów dotyczących znajomości lektur..

Pytania z lektury Pan tadeusz.

Sprawdzian z lektury dla I klasy gimnazjum.. Pytania testowe mają za zadanie sprawdzian Twojej wiedzy z określonej dziedziny, albo po prostu trochę rozrywki przy wypełnianiu ankiety online.. Odpowiedzi zaznaczaj na karcie odpowiedzi.. Udostępnij.. Ten test zawiera pytania z fabuły.17.. Zapraszam do rozwiązywania testu.. Cześnik 2.. Uczył się w domu.. Cześnika 3.. Uczniowie piszą ten sprawdzian na pierwszej lekcji cyklu poświęconego omówieniu lektury, a jego celem jest zmobilizowanie do uwaznego przeczytania całego utworu.Sprawdzian znajomości treści lektury "ZEMSTA" A. FREDRY Zestaw pytań sprawdzających zrozumienie treści komedii Aleksandra Fredry "Zemsta".. Odpowiedz na pytanie i porównaj obie kobiety.. Opowiada przygody małych dzieci przeżywających swoje dzieciństwo w małej wiosce Bullerbyn.. Rozwiąż test i sprawdź swoją wiedzę.Test z lektury "Zemsta".. Na stronie znajdziesz tysiące innych quizów, testów wiedzy i sprawdzianów na różne tematy.Test sprawdzający znajomość treści lektury - "Zemsta" Aleksandra FredryTest sprawdzający znajomość treści lektury - "Zemsta" Aleksandra Fredry.. poleca 84 % ..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt