W pustyni i w puszczy test ostatni dzwonek

Pobierz

W pustyni i w puszczy | Inne lektury • streszczenie • bohaterowie • opracowanie • test Test: Jakie miasto zdobył i zniszczył Mahdi?. Część 3.. Główni bohaterowie "W pustyni i w puszczy" nazywają się: Krzyś i Lola; Staś i Nel; Tomek i Zosia; Sprawdź się w poniższych tematach: Bohaterowie filmu "Shrek" - quiz obrazkowy.Język polski, Sprawdziany i testy "W pustyni i w puszczy" - test dla klasy V sprawdzający umiejętność czytania ze zrozumieniem.. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. Gdzie rozgrywa się akcja powieści?. Sprawdź się rozwiązując ten krótki test.. Pobierz PDF Fiszki Powtórzenie Nauka Rozwiąż test.W pustyni i w puszczy - 65 pytań jednokrotnego wyboru - Test 1) W zarządzie jakiego kanału pracowali panowie Rawlison i Tarkowski?. Bolesław Prus.. był okrutny dla Idrysa.. W pustyni i w puszczy - pytania z lekturyLista pytań dotyczących lektury W pustyni i w puszczy.. 6 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych .. Co zrobił starszy bohater książki gdy stanął przed uważającym się za proroka Mahdim?. Regulamin Polityka prywatności Polityka cookies Przegląd treści Dla rodziców Dla szk .W pustyni i w puszczy - test znajomości lekturyTest znajomości lektury W pustyni i w puszczy.. Życzę miłego rozwiązywania.. Ojcowie dzieci - inżynier Tarkowski i pan Rawlison przyjaźnili się.. a) Henryk Sienkiewicz b) Bolesław Prus c) Adam Mickiewicz d) Juliusz Słowacki 2) Gdzie rozpoczyna się akcja powieści?.

W pustyni i w puszczy DRAFT.

przestraszył się i przyjął naukę wielkiego proroka

.. Jak dobrze znasz przygody Stasia i Nel?. Jak na imię mieli główni bohaterowie?. Nad całością czuwa agencja interaktywna CATALIST, specjalizująca się w rozwiązaniach .Preview this quiz on Quizizz.. a) Sueskiego b) Panamsiego c) Alberta 2) Jakiej narodowości byli rodzice Stasia?. Zawiera wszystkie powyższe pytania.. 27amcia27 6 lat temu.. W Pustyni i w Puszczy autorstwa Henryka Sienkiewicza.. Henryk Sienkiewicz.. Obaj pracowali dla kompanii Kanału Sueskiego.Test do wspaniałego przygotowania się do sprawdzianu z Lektury szkolnej pt. ukąsił ją skorpion złamała nogę na schodach musiała udać się do chorego syna Średnia 10/13 3 / 13Jak mieli na imię porywacze?. przestraszył się i przyjął naukę wielkiego proroka.. p_sokolowska91_67926.. Aby nie narażać siebie i tym samym drugiej bohaterki, wyrzekł się swojej wiary.W pustyni i w puszczy - Test.. Ilość pytań: 14 Rozwiązywany: 614399 razy.. pan Rawlison i inżynier Tarkowski.Quiz wiedzy o lekturze "W pustyni i w puszczy" Henryka Sienkiewicza..

Test z lektury W pustyni i w puszczy Henryka Sienkiewicza.

Część 1.. Łukasz Sienkiewicz.. odważnie wyznał, że jest chrześcijaninem.. - Test 4free.PL - bezpłatne za darmo komponent na stronę www dla WebmasterasameQuizy - najlepsze Quizy, Testy, Głosowania, Opowiadania i nie tylko!W pustyni i w puszczy.. Komponenty wyświetlamy 33 mln razy dla 1,5 mln użytkowników miesięcznie.. Część 2.. Test dla klasy V sprawdzający umiejętność czytania ze zrozumieniem "W PUSTYNI I W PUSZCZY" _____ imię i nazwisko I. Staś wybrał się do Lindego dopiero następnego dnia w południe, musiał bowiem odespać .a) w XXI wieku b) od I wieku p.n.e. do I wieku n.e. c) w XX wieku d) w XIX wieku 4) Wskaż kontynent, który jest miejscem akcji powieści a) Azja b) Ameryka Południowa c) Ameryka Północka d) Afryka 5) Jak miał na nazwisko Staś a) Tarkowski b) Barańczyk c) Rossa 6) Jak miała na nazwisko Nel a) Rawlison b) Tolkien c) Homer 7) Ile lat ma .Więcej o 4free.PL 4free.PL jest pierwszym i największym w polskim internecie serwisem z darmowymi komponentami dla WebMastera - dowiedz się więcej » Działamy nieprzerwanie od 1998 roku.. Henryk Sinkiewiecz.. Skomentuj.. Mamy ponad 160.000 użytkowników.. a) w Warszawie b) w Londynie c) w Port Saidzie d) w Chartumie 3) Ojcowie głównych bohaterów byli: a) archeologami b) inżynierami c) podróżnikami d .1) king to nazwa a) psa b) słonia c) podróżnika d) lwa 2) głównym z porywaczy dzieci był a) kali b) linde c) fumba d) idrys 3) staś tarkowski ma lat a) 15 b) 14 c) 13 d) 16 4) nel rawlinson ma lat a) 10 b) 8 c) 7 d) 11 5) kali pochodzi z ludu a) wa-hima b) m`rua c) faru d) fumba 6) nel jest z pochodzenia a) polką b) hiszpanką c) angielką d) …Rozwiąż quiz Eduelo i sprawdź swoją wiedzę ze szkoły..

Podaj autora "W pustyni w puszczy" .

1.Dlaczego Gebrh ginie z ręki Stasia?. Podczas spotkania z Mahdim Staś.. Dokładniejszy niż streszczenie :) Liczba pytań: 89 Poziom: Trudny Rozwiązany: 8274 razy Średnia ocena: 6,00 (2 oceny) Średni wynik: 32% Autor: Netwka Tagi: brak.. Młodzi rozmawiają o jego zbrodniach.Jesteś w: Ostatni dzwonek -> W pustyni i w puszczy "W pustyni i w puszczy" - problematyka Powieść "W pustyni i w puszczy" należy do gatunku powieści przygodowych, dlatego akcja nie skupia się tu na problemach, lecz na przygodach głównych bohaterów.Autor: Henryk Sienkiewicz Tytuł: "W pustyni i w puszczy" Pierwsze wydanie: 1911 rok Główni bohaterowie: Staś Tarkowski, Nel Rawlison, Kali, Mea, Mahdi, Idrys .Mar 24, 2021W pustyni i w puszczy - test znajomości lektury 1 / 13 Staś Tarkowski i Nel Rawlison mieszkali w sąsiednich domach w Port Saidzie, mieście w: Hiszpanii Stanach Zjednoczonych Egipcie 2 / 13 Dlaczego pani Olivier nie pojechała ze Stasiem i Nel?. Łukasz Sienkiewicz.. obiecał, że zapozna się z nauką wielkiego proroka.. był tak przerażony, że nie odezwał się słowem.. Bolesław Prus.. Podaj autora "W pustyni w puszczy" .. a) matka - Francuzką, a ojciec Polakiem b) matka - Polką, a ojciec Rosjaninem c) oboje byli Polakami 3) Kto zaplanował porwanie dzieci?test: W pustyni i w puszczy; Test: W pustyni i w puszczy Opis testu: Szczegółowy test z lektury..

... Zobacz podobne quizy: #test #w-pustyni-i-w-puszczy .

Henryk Sinkiewiecz.. W pustyni i w puszczy DRAFT.. nie chciał zabić lwa.. Komentarze (3):Jesteś w: Ostatni dzwonek -> W pustyni i w puszczy "W pustyni i w puszczy" - streszczenie w pigułce Staś Tarkowski wspomina ośmioletniej Nel o aresztowaniu Fatmy - żony Smaina i siostry przywódcy powstania Mahdiego.. znęcał się nad Kalim i był okrutny dla porwanych dzieci.. Ile filmów MCU dotychczas widziałeś?. Henryk Sienkiewicz.. Udostępnij.. Czy bohaterowie uratowali się od rąk porywaczy?. 1) Kto jest autorem powieści?. 1.Kto ratuje dzieci przed śmiercią z głodu i pragnienia na pustyni?. a) Medinet b) Faszodę c) Omdurman d) Chartum Rozwiązanie Co podczas wigilii Bożego Narodzenia otrzymał Staś?. pytanie 1 z 10..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt