Odmiana rzeczowników w niemieckim

Pobierz

Sprawdź w ćwiczeniach swoją znajomość różnych form użycia niemieckich rzeczowników.. Niniejszy artykuł dotyczy odmiany mieszanej.. [/styledbox]N-Deklinacja (N-Deklination) oznacza, że niektóre rzeczowniki męskie w języku niemieckim otrzymują w liczbie pojedynczej w dopełniaczu, celowniku i bierniku (Genitiv, Dativ, Akkusativ) końcówkę "-n" lub "-en", np.: Nominativ: der Kollege.. W miejscowniku rzeczowniki mają zazwyczaj końcówki "e", "u".. Cykl specjalnie skomponowanych ćwiczeń pozwoli każdemu opanować te zagadnienia.. Odmiany rodzajników określonych i nieokreślonych są bardzo podobne.Rzeczowniki - ćwiczenia online z niemieckiego.. Do odmiany mieszanej należy niewielka liczba rzeczowników rodzaju męskiego i nijakiego.Odmiana rzeczownika w języku niemieckim przez liczby i przypadki W języku niemieckim występują tylko cztery przypadki: Nominativ - odpowiednik polskiego mianownika, Genitiv - odpowiednik polskiego dopełniacza, Dativ - odpowiednik polskiego celownika, Akkusativ - odpowiednik polskiego biernika.Ważnym dla poprawnej komunikacji w języku niemieckim są więc także zasady odmiany samego rzeczownika przez osoby.. Tu niestety kończy się podobieństwo tych dwóch języków.Przymiotniki od rzeczowników tworzy się poprzez dodanie do nich odpowiedniej końcówki, np. -lich, -ig, -los.. (o chłopcu, o psie, o pniu, o dziewczynie, o piśmie, o smoku)..

Tutaj znajdziesz lekcję o odmianie przymiotnika w języku niemieckim.

czemu?. Odmiana mocna jest najbardziej popularna wśród rzeczowników i występuje wśród nich najczęściej.W kursie dotyczącym deklinacji rzeczowników przez przypadki w języku niemieckim wspomniejliśmy o trzech typach odmian: słabej, mocnej i mieszanej.. )Ponieważ służy do określenia miejsca, w związku z tym zawsze wymaga użycia przyimka.. Wybierz zagadnienie i przetestuj się: Wskazówka Zaloguj się, aby zapisywać historię i wyniki Twojej nauki.4.1 Nominativ (mianownik) 4.2 Genitiv (dopełniacz) 4.3 Akkusativ (biernik) 4.4 Dativ (celownik) 5 Przypadki niemiecki - najważniejsze informacje w skrócie.. W języku niemieckim, tak jak w języku polskim, występują rzeczowniki rodzaju męskiego (Maskulinum), żeńskiego (Femininum) i nijakiego (Neutrum).. Nominativ mianownik wer?. czyj?. co?W kursie dotyczącym deklinacji rzeczowników przez przypadki w języku niemieckim wspomniejliśmy o trzech typach odmian: słabej, mocnej i mieszanej.. Niniejszy artykuł dotyczy odmiany mocnej.. Akkusativ: den Kolleg en.W kursie dotyczącym deklinacji rzeczowników przez przypadki w języku niemieckim wspomniejliśmy o trzech typach odmian: słabej, mocnej i mieszanej.. Deklinacja słaba - rzeczowniki .Odmiana rzeczownika W języku niemieckim wyróżniamy cztery przypadki..

8 Wasze najczęstsze pytania o przypadki w języku niemieckim.1.)

Można np. utworzyć rzeczownik od czasownika lub przymiotnik od rzeczownika (Adjektive aus Nomen / substantivierte .144 najważniejsze niemieckie rzeczowniki sprawdź na Manada.pl ️ Najniższe ceny Szybka Wysyłka!. Znaczne nagromadzenie skomplikowanych na pierwszy rzut oka zasad szybko okaże się przejrzystym i logicznym (można powiedzieć: typowo niemieckim) porządkiem.Jan 25, 2022Cechą charakterystyczną rzeczowników w języku niemieckim jest to, że są one zawsze pisane wielką literą.. (o Niemczech, o chłopcach, o dziewczynach) 7.. 7 Czas na ćwiczenia!. ), Genitiv (czyj?. Rzeczowniki w języku niemieckim, podobnie jak w języku polskim, odmieniają się przez przypadki.. Zobacz naszą pełną ofertę!W języku niemieckim występują cztery przypadki: Nominativ (kto?co?. (o Niemczech, o chłopcach, o dziewczynach) 7.Ponieważ służy do określenia miejsca, w związku z tym zawsze wymaga użycia przyimka.. 6 Przypadki niemiecki - powiązane tematy.. Liczba mnoga rzeczownika der PluralOdmiana mocna rzeczownika charakteryzuje się końcówką - (e)s w dopełniaczu ( der Genitiv) rzeczowników rodzaju męskiego i nijakiego w liczbie pojedynczej.. Niniejszy artykuł dotyczy odmiany mocnej.. Mar 30, 2022Apr 7, 2022Deklinacja.. W liczbie wszystkie rodzaje rzeczowników przyjmują końcówkę "ach" lub "ech".. Pod spodem znajdują się linki do zewnętrznych słowników, w których znaleziono informacje związane z rzeczownikiem niemiecki: » Definicja rzeczownika niemiecki..

W razie problemów, zapraszamy do naszego opisu rzeczownika w niemieckim.

czyja?. (o chłopcu, o psie, o pniu, o dziewczynie, o piśmie, o smoku).. » Opisy do krzyżówki dla rzeczownika niemiecki.. Przez przypadki odmieniają się tylko rodzajniki rzeczownika, a sam rzeczownik pozostaje prawie zawsze taki sam.. kogo?. W miejscowniku rzeczowniki mają zazwyczaj końcówki "e", "u".. Liczba mnoga przybiera różne końcówki ( -e, -er, -es ), których najlepiej uczyć się od razy przy poznawaniu nowych słówek.Mar 17, 2022Odmiana rzeczownika - Szlifuj swój niemiecki Odmiana rzeczownika w języku niemieckim .. Odmiana słaba die schwache Deklination odmiana słaba Odmiana mocna die starke Deklination odmiana mocna Odmiana mieszana die .. Deklination odmiana mieszanaInformacje o rzeczowniku "niemiecki" w słownikach zewnętrznych.. Tu poznasz zasady, które pomogą ci poprawnie określać rodzaj rzeczownika i nie raz wybawią z rodzajnikowej opresji.. Odmiana mocna jest najbardziej popularna wśród rzeczowników i występuje wśród nich najczęściej.das Genus der Substantive Rzeczowniki niemieckie mogą być rodzaju męskiego, żeńskiego lub nijakiego, jest jednak sporo różnic w porównaniu z językiem poskim.. » Synonim rzeczownika niemiecki.. Genitiv dopełniacz wessen?. kogo?. Poniżej przedstawiono deklinację kilku wybranych rzeczowników wraz z rodzajnikami określonymi i nieokreślonymi..

Rzeczowniki te stanowią wzorzec odmiany dla większości rzeczowników niemieckich.


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt