Przekształć w zeszycie podane zdania tak aby uniknąć powtarzania

Pobierz

Oglądany z daleka jest jak zielony dywan.Przekształć zdanie tak, aby uniknąć podkreślonych związków frazeologicznych.. 2010-03-18 18:11:00; Przekształć podane zdania tak,aby uniknąć niejasności.Jakiej konstrukcji biernej czy czynnej czasownika należy użyć?. Odpowiedź na zadanie z Słowa na start!. a) Las jest rozległy.. Ma krótkie, ciemne włosy.Zmień podane zdanie,używając czasowników w czasie przeszłym i przyszłym.Zapisz te zdania.. Pierwsze miejsce zdobyła nasza klasa.Przekształć podane zdania tak, aby uniknąć używania form czasownika "być,, 1.Pani Anna jest piękna w swoim czerwonym płaszczu.. stosowania wyrazów modnych.. Udowodnić ,że ballady rybka, świteźanka i lilije są balladami.3.. Przez chwilę MIAŁ DUSZĘ NA RAMIENIU, ale szybko WZIĄŁ SIĘ W GARŚĆ.. aktorzy uczniowie czytelnik turyści.. 6 Podręcznik cz. 2 Został ukarany za oszukiwanie.. Jest średniego wzrostu, jest blondynem i ma niebieskie oczy.. Ten kreatywny reżyser zatrudnił same supergwiazdy, więc czekamy na nowy megahit.. 2010-09-04 .Przekształć w zeszycie podane zdania tak, aby uniknąć powtarzania podkreślonych form czasownika być.. Jest bardzo dobrym uczniem.. Twórca powyższego wiersza często bywał zapraszany na spotkania autorskie, podczas których… Przeprowadzono warsztaty teatralne.Przekształć wybrane zadania na konstrukcyjne ze stroną czynną, tak aby uniknąć niepotrzebnych powtórzeń..

Przekształć podane zdania tak, aby uniknąć powtórzeń.

Oglądany z daleka przypomina zielony dywan.. Odpowiedź na zadanie z Nowe Słowa na start!. 6 Podręcznik do kształcenia językowego cz. 2 Skrzynia ze skarbem jest ukryta w lesie.. 185 pkt.. Uzupełnij zdania dodając do podanych zaimków ich krótsze lub dłuższe formy.. Twórca powyższego wiersza często bywał zapraszany na spotkania autorskie, podczas których…".. 2009-10-07 21:41:14; Przekształć podane zdania,zamieniając tam,gdzie to możliwe,formy strony czynnej na formy strony biernej.. W uszach ma kolczyki.. Sama zresztą jestem zwolenniczką posługiwania się terminem wypowiedzenie w odniesieniu do całego zdania złożonego - wówczas powiedzielibyśmy wypowiedzenie złożone ze zdaniem podrzędnym dopełnieniowymi.Przekształć podane zdania tak , aby uniknąć powtarzania wyrazu jest.. Główna bohaterka filmu jest o kilka lat starsza od mojej mamy.. 2009-10-07 21:41:14Przekształć podane zdania tak,aby uniknąć powtarzania wyrazów ma.. Przekształć podane zdania tak,aby uniknąć powtarzania wyrazów ma lub jest.. 5 Podręcznik cz. 2Zadanie: przekształć w zeszycie podane zdania taki sposób, aby Rozwiązanie:a wszyscy jedząc kolację rozmawiali o czekającej ich wyprawie b pakując potrzebne rzeczy słuchali rad mądrego starca c w tym zdaniu nie ma tożsamości podmiotu w obu częściach tego wypowiedzenia pierwsza część zdania dotyczy zmroku a druga osób gotowych do drogi w takiej sytuacji nie stosuje się .Przekształć w zeszycie tekst tak aby uniknąć powtarzania tych samych wyrażów Użyj zaimków bliskoznacznych (jak by co to tego czego nie widać to tu napisze) Mój sypialni czas w całości wielki łóżko książkami w domu pachnące Prosze o Pomoc!.

Przekształć podane zdania, tak aby uniknąć powtarzania wyrazów ma lub jest.

Daj (jemu/mu) wreszcie ten obiad.. Question from @Michaju12 - Szkoła podstawowa - PolskiPrzekształć podany tekst tak, aby uniknąć powtarzania tego samego słowa w bliskim sąsiedztwie:Klasa 1f wraz z innymi klasami udała się na boisko.. 2010-02-08 20:28:19; ćwiczenie 8.str65 słowa na czasie kl.1gim Opisz w zeszycie zwierzę widoczne na fotografii,łącząc ze sobą podane zdania.Aby uniknąć powtórzeń, zastosuj zaimki i synonimy.. - Naszą wychowawczynią jest Jolanta Misiak.. Tego nie powinieneś przygotować nawet dla (ich/nich).. Nie BIŁ SIĘ Z MYŚLAMI, tylko ruszał na ratunek.. Tam każda klasa pierwsza dostała coś słodkiego od klasy drugiej.. Przykładowo:Las jest rozległy.. Nie bój się dzielić, chociaż wciąż nie jest w porządku.Popraw tekst tak aby uniknąć powtarzania podobnych do siebie wyrazów w razie w razie wątpliwości skożystaj ze słownika wyrazów blisko znacznych zdanie dobrze jest spotkać się z przyjaciółmi .Rozwiązań 1 z 2..

5Przekształć zdanie tak , by uniknąć powtórki.Zastosuj zaimki.

(jest zamienić) 2.Piotr jest bardzo życzliwy dla wszystkich.. 2012-03-14 15:10:47; Zapisz pytania do podkreślonych części zdania?. • Moja koleżanka ma na imię Kamila.. (jest zamienić) Skrzynia ze skarbem jest ukryta w lesie.. Odpowiedź na zadanie z Słowa na start!. W jakich sytuacjach użyjesz osobowych a jakich nieosobowych form czasownika.. POWADZENIA ŻYCZĘ :3.. Podobało się (mi/mnie) u babci na imieninach.. Jest szczupła i dość wysoką dziewczynką.. Jest wysoka i bardzo szczupła.Jest zielonooką kobietą o długich , prostych rozpuszczonych włosach.. (jest zamienić) 4.Robienie wszystkiego, co jest dobre dla innych, jest dla Roberta wielką przyjemnością.. Odpowiedź na zadanie z Nowe Słowa na start!. Uwagę zwracają jej długie,kręcone włosy i duże piwne oczy.Przekształć podane zdania tak,aby uniknąć powtarzania wyrazów MA lub JEST Naszą wychowawczynią jest Jolanta Misiak.Jest niewysoka i ma wysportowaną sylwetkę.Ma krótkie ciemne włosy.. Przykładowe rozwiązanie:Na wieczerzę wigilijną babcia przygotowała klasyczne potrawy.. (Go/Jego) zapewne nie będzie dziś w domu.. (jest zamienić) 3.Pani Teresa jest bardzo opiekuńcza dla swoich dzieci.. Rozwiązuj.. Każdy STANĄŁ JAK SŁUP SOLI, lecz on MIAŁ GŁOWĘ NA KARKU.. 7Można także uczestniczyć odpowiedzieć lub odpowiedzieć na pytanie "Przekształć wybrane zadania na konstrukcyjne ze stroną czynną, tak aby uniknąć niepotrzebnych powtórzeń..

przekształć w zeszycie wypowiedzi tak aby było wiadomo kto jest wykonawcom czynności.\.

Zenek, jako jedyny z obecnych przy zdarzeniu osób, ZACHOWAŁ ZIMNĄ KREW.. Zdania: - Robert jest jednym z moich szkolnych kolegów.. Odpowiedź na zadanie z Słowa na start!. GaciePoTacieXd 0 rozwiązanych zadań.. 2010-01-07 16:50:07Przekształć zdania tak, aby cząstka by była pisana łącznie.- A co ty byś mi zaproponowała w tej sytuacji?- Chętnie bym ci pomogła!- Naprawdę byś mogła to .podane zdania pszekształć w zdania o konstrukcji biernej 2010-10-18 20:40:44; Przekształć podane zdania tak,aby uniknąć niejasności.Jakiej konstrukcji biernej czy czynnej czasownika należy użyć?. Potem klasy prezentowały swoje plakaty.. Następnie wzięliśmy udział w zawodach sportowych.. Z podanych pytań wybierz te, na .Przekształć fragment.. Przekształć podane zdania Przekształć podane zdania tak, Przekształć podane.. Przekształć podkreślone.. Przekształć polecenia tak, aby Przekształć poniższe.. Przekształć w zeszycie wypowiedzi Przekształć w zeszycie wypowiedź Przekształć w zeszycie.. Przekształć zapowiedź.uluz zdanie ze slowem harcerz; wpisz w odpowiednich miejscach tabeli litery; Do 200 cm3 50% roztworu zasady sodowej o gęstości 1 5g/cm3 dodano 40; wstaw w luki przymiotniki utworzone od podanych wyrazow zadanie wykonaj w zeszycie uwielbiamfgbfh 0 rozwiązanych zadań.. (0-1) Przekształć tytuł tekstu tak, aby wyrazić jego sens bez użycia metafory.. słownictwa.. Jest niewysoka i ma wysportowaną sylwetkę.. Przegląda 0. punktów za rozwiązanie do 75..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt