Zapisywanie liczb słownie zadania klasa 3

Pobierz

Rozwiąż zadanie.. Do każdego szeregu liczb dopisz następne trzy liczby według zauważonej zasady.. (po 1 p. za każdą liczbę) 2 - zapis słowny liczb wielocyfrowych - poprawnie zapisuje słowami liczby wielocyfrowe 2 p.Kartkówka 3 (klasa V) - Liczby dziesiętne (zapis słowny i cyframi, porównywanie i oś liczbowa) Wysłany przez Joanna Palińska | | AKTUALNOŚCI, Kartkówki | 0 |.. Wszystko więc zależy od tego, jaka suma powinna widnieć w danym dokumencie - zarówno w postaci cyfr, jak i wyrazu.Zapisywanie liczb słownie.. Powiązane quizyĆwiczenie zapisu słownego liczb.. 1.4-1.5 Test Pisemne dodawanie i odejmowanie liczb naturalnych.Materiał składa się z sekcji: "Odczytywanie liczb", "Zapisywanie liczb".. ZADANIA Z LUKĄ - Zapisz liczbę, która nie pasuje do zestawu.. 4: LICZBY NATURALNE: Liczby wielocyfrowe.. - dopuszczający.. ; W ramach dostępnych ćwiczeń edukacyjnych dzieci poćwiczą zapis słowny liczb.W jednej z gier dziecko może rozwiązywać wiewiórkowe zagadki, w których odnajduje liczby według ich słownego zapisu, może też układać literowe klocki utrwalające .Test na zakończenie klasy trzeciej Edukacja matematyczna 36.. Odczytywanie wylosowanych liczb Losowe karty.. ZAPIS LICZB CYFRAMI I SŁOWNIE.. Ile kredek ma Kacper?. Zapisywanie kwot w postaci cyfr i liczb jest szczególnie praktykowane w różnego rodzaju umowach..

1-10 liczby słownie Wisielec.

Szymon L. - Ja mam 12 kredek, a Kacper o 5 więcej.. Umiejętności: - odczytywać liczby wielocyfrowe; - zapisywać liczby wielocyfrowe za pomocą cyfr i słownie; - zapisywać liczby zgodnie z podanymi warunkami.. Zapis słowny liczb - test 5.zadania Sprawdzane umiejętności Oczekiwana odpowiedź Punktacja 1 - zapis cyfrowy liczb wielocyfrowych - poprawnie zapisuje cyframi liczby wielocyfrowe - zna dziesiątkowy system pozycyjny 2 p.. Powrót do listy zadań.. Mnożenie i dzielenie liczb naturalnych.. Prawidłowo stosuje jednostki długości, 12.6 prawidłowo stosuje jednostki masy 12.7 9.. Tworzenie i porównywanie liczb.. kl….Wpisz w puste kratki liczbę dziesiątek i jedności dla danej liczby, 6 zadań z przykładem zapisu liczb w systemie dziesiętnym.. Na przykład: zamiast możemy napisać 1 789 005 897.. Wykonuje proste obliczenia zegarowe 12.3 11.. - W księgarni pani Jadwigi jest 50 książek do sprzedania, a w księgarni pana Heberta o 48 książek więcej.Część 3: Część 4: Część 5: Dodawanie i odejmowanie w zakr.. JEDNA LICZBA NIE PASUJE..

Odczytywanie liczb Połącz w pary.

- dobry 1 pkt.- niedostateczny.. LICZBY DZIESIĘTNE ZAPISANE SŁOWNIE I CYFRAMI.. ZAPIS LICZB SŁOWNIE.. Dodawanie w zakresie 100 - wstaw brakującą liczbę.Mnożenie pisemne POZIOM 3; Mnożenie pisemne POZIOM 4; Dzielenie pisemne ; Dzielenie pisemne POZIOM 2; Tabliczka mnożenia w zakresie 1000; Tabliczka dzielenia w zakresie 1000; Liczby naturalne na osi liczbowej; Zapisywanie cyframi liczb; Działania na liczbach1.. Ćwiczenie 1.. - bardzo dobry 2 pkt.. Ćwiczenia - określanie i wskazywanie nazw cyfr w zapisie dziesiętnym .LICZBY DZIESIĘTNE ZAPISANE SŁOWNIE I CYFRAMI.. Potęgowanie.. Wykonuje proste obliczenia kalendarzowe 12.4 10.. Plik karty w formacie pdf do pobrania: Kliknij na link karta037.pdf lub na kartę obok.. Materiał zawiera 2 ilustracje (fotografie, obrazy, rysunki), 2 filmy, 12 ćwiczeń, w tym 5 interaktywnych.. Działania pisemne Działania pisemne (14 zadań) 4.LICZBY I DZIAŁANIA NUMER ZADANIA W GRUPIE WIADOMOŚCI I UMIEJĘTNOŚCI SPRAWDZANE W ZADANIU POZIOM A A B B Uczeń: WYMAGAŃ 1 1 1 1 dodaje, odejmuje, mnoży i dzieli w pamięci K, P 2 2 2 2 dobiera jednostkę oraz zaznacza liczby na osi liczbowej R 3 3 3 3 wykonuje porównywanie różnicowe i ilorazowe K 4 4 4 4 wykonuje dzielenie z resztą K 5 5 5 5wg Avvis..

Zapisz cyframi liczby podane słownie.

ZADANIA Z LUKĄ - Zapisz podane liczby słownie.. Dodawanie i odejmowanie w zakresie 50 - dopasuj wynik.. Imię i Nazwisko………………………………….. UŁAMKI ZWYKŁERzymski sposób zapisu liczb.. Oceny: 5 pkt.. Potęgowanie.. Cele: Przypomnienie i utrwalenie.. Na domkach narysowanych poniżej zapisano słownie ich numery.. 3 pkt.. ZADANIA Z LUKĄ - Zapisz liczby spełniające określone warunki.. Klasa 4 Matematyka zapisywanie liczb.. Wpisz w kratki odpowiednie liczby.. Czas trwania ćwiczenia około 10 minut.. Sa to pliki instalowane w. urzadzeniach koncowych osob korzystajacych z serwisu, w celu administrowania serwisem, poprawy jakosci swiadczonych uslug w tym dostosowania .. Zapis słowny liczb - test 3. liczby słownie 20-30 Anagram.. Wtedy liczbę tę czytamy: 1 miliard 789 milionów 5 tysięcy 897.Zapis słowny liczb 20-100 - test 2.. Agnieszka P. DOBIERANIE - Połącz w pary liczby zapisane słownie z liczbami zapisanymi cyframi.. Wpisz słownie - liczby Połącz w pary.Aby przeczytać liczbę większą niż czterocyfrowa, dobrze jest ją zapisać, grupując jej cyfry po trzy, zaczynając od prawej strony i pomiędzy każdą grupą zostawić nieduży odstęp.. Poniżej test z zadaniami na porównywanie różnicowe wymyślonymi przez uczniów klasy 5a.. Odejmowanie w zakresie 50 - wstaw brakującą liczbę.. Przeciągnij tak, jak w przykładzie (z prawej strony na lewą)..

Zapis słowny liczb 20-100 - test 3.

Pobieranie pliku.. wg Nataliakarcz.. Proszę czekać.. 0 ocen | na tak 0%.Porownuje liczby 1.3 naturalne 4.. W tej sekcji znajdują się zadania z matematyki dla klasy 4, które pozwolą m.in. na przećwiczenie umiejętności zapisywania liczb naturalnych, zarówno w systemie dziesiątkowym, jak i w .Oblicz, następnie wynik zapisz słownie.Zapisywanie kwoty słownie w kalkulatorze odbywa się poprzez wprowadzenie w pole generatora odpowiedniej sumy.. Sprawdź.TRENING.. Filmy - przykłady zastosowania ułamków dziesiętnych w kontekstach realistycznych, określenie nazw cyfr w liczbach dziesiętnych.. Liczby i działania Dodawanie i odejmowanie (8 zadań) Mnożenie i dzielenie (8 zadań) Liczby i działania (14 zadań) 2.. 1.2-1.3 Test Dodawanie i odejmowanie liczb naturalnych.. liczby słownie-klasa 3 Znajdź parę.. Mnożenie i dzielenie liczb naturalnych.. Przykładowe zadania z liczb dziesiętnych (zapis słowny i cyframi, porównywanie i oś liczbowa) liczby dziesiętne (zapis słowny i cyframi, porównywanie i oś liczbowa) - pobierz w pdf.3 16.. Zapis słowny liczb - test 4.. Odczytywanie liczb Koło fortuny.Zapisz liczbę za pomocą cyfr: a) Sto pięć tysięcy dwadzieścia sześć ……………………………………….. b) Jeden milion trzysta cztery tysiące………………………………………….. GdyOdejmowanie w zakresie 50.. Rozwiązuje zadania tekstowe dotyczące 12.3 obliczeń zegarowych 14.52. wg Nataliakarcz.. 4 pkt.. Połącz w pary liczby dziesiętne zapisane słownie z liczbami dziesiętnymi zapisanymi cyframi.. 20: Dokumenty: działania pisemne: Galeria: kartkówki z Moniką: KARTY PRACY: Karty pracy dla 3 latków: KARTY PRACY DO MATEMATYKI: karty pracy1: karty pracy2: Karty pracy-liczenie w zakresie 100: karty pracy-umki: Kolorowanki matematyczne: matematyka: MATEMATYKA klasa 4Zapisywanie liczb Podobnie jak w języku polskim posługujemy się alfabetem i regułami gramatycznymi, tak w matematyce używamy systemów liczbowych.. Ćwiczenie ma na celu trening w zapisie liczb w systemie dziesiętnym.. Wpisz liczby rosnąco w zakresie 1000; Zamiana liczb rzymskich na arabskie w zakr.. Nauka zapisu słownego liczb wspólnie z platformą edukacyjną Zdobywcy Wiedzy to nauka przez zabawę!. 100: Dodawanie i odejmowanie w zakr.. Systemy zapisywania liczb System dziesiątkowy (8 zadań) Liczby rzymskie (8 zadań) Jednostki długości i masy (8 zadań) Kalendarz i zegarek (8 zadań) Systemy zapisywania liczb (14 zadań) 3.. Klasa 3 Matematyka.. 1.2-1.3 Klasówka Dodawanie i odejmowanie liczb naturalnych.. Zadania z matematyki dla klasy 4 szkoly podstawowej.. Trzech uczniów, którzy najszybciej i bezbłędnie wykonają ćwiczenie otrzymują oceny bardzo dobre.zadania konkursowe.. Zapis słowny liczb - test 1.. Zapisz te liczby cyframi w okienkach znajdujących się nad napisem słownym.. Porównywanie wyników (dodawanie i odejmowanie do 50) Znajdź składnik lub odjemnik (do 50) Dodawanie w zakresie 100.. - dostateczny.. zasad zapisu systemu dziesiatkowego i systemu rzymskiego.. Po omówieniu zasad nauczyciel rozdaje każdemu uczniowi kartki z krzyżówką..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt