Lektury obowiązkowe 2021 egzamin ósmoklasisty

Pobierz

Egzamin ósmoklasisty 2021 - lista lektur obowiązkowych.. Charles Dickens - "Opowieść wigilijna";Egzamin ósmoklasisty w 2021 r. Język polski Lista lektur obowiązkowych określonych w wymaganiach egzaminacyjnych, których mogą dotyczyć zadania na egzaminie ósmoklasisty z języka polskiego w 2021 r. 1.. Jan Brzechwa, Akademia Pana Kleksa; Janusz Christa, Kajko i Kokosz.. Lektury na egzamin w 2021 r. to: 1) Charles Dickens, "Opowieść wigilijna"; 2) Aleksander Fredro, "Zemsta";Poniżej opublikowaliśmy listę lektur obowiązujących na egzaminie ósmoklasisty.. Rząd postanowił jednak uwzględnić fakt, w jak trudnej sytuacji się znaleźli.Lista lektur na egzaminie ósmoklasisty w 2021 r. Charles Dickens, Opowieść wigilijna; Aleksander Fredro, Zemsta; Jan Kochanowski, wybór fraszek i trenów, w tym tren VII i VIII; Aleksander Kamiński, Kamienie na szaniec; Adam Mickiewicz, Reduta Ordona, Śmierć Pułkownika, Świtezianka, Dziady cz. II, Pan Tadeusz (całość);Jakie są lektury obowiązkowe na egzaminie ósmoklasisty w 2021 roku.. Uwzględniają głównie lektury uzupełniające oraz zostały skonstruowane tak, aby nie zwiększać wymagań na egzaminie ósmoklasisty i na maturze.Lektury obowiązkowe - egzamin ósmoklasisty 2021.. Centralna Komisja Egzaminacyjna opublikowała listę zarówno lektur obowiązkowych na egzaminie ósmoklasisty 2021, jak i lektur .Egzamin ósmoklasisty 2021 - lista lektur obowiązkowych..

Zbliżają się egzaminy ósmoklasisty 2021.

Charles Dickens - "Opowieść wigilijna"; Aleksander Fredro - "Zemsta"; Jan Kochanowski - wybór fraszek i trenów, w tym tren VII i VIII; Aleksander Kamiński - "Kamienie na szaniec";Lektury obowiązkowe na egzamin ósmoklasisty 2021 - zredukowano wymagania egzaminacyjne Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek 16 grudnia podpisał nowelizację rozporządzenia .Lektury obowiązkowe na egzamin ósmoklasisty 2021 CKE.. Rafał Kosik - "Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi".. Charles Dickens, "Opowieść wigilijna"; Aleksander Fredro, "Zemsta"; Jan Kochanowski, wybór fraszek i trenów, w tym tren VII i VIII; Aleksander Kamiński, "Kamienie na szaniec";Egzamin ósmoklasisty 2021 - lista lektur obowiązkowych.. Henryk Sienkiewicz - "W pustyni i w puszczy".Egzamin ósmoklasisty 2021 - lektury obowiązkowe Opowieść wigilijna Charlesa Dickensa.. Adam Mickiewicz - "Pan Tadeusz" (polowanie oraz koncert Wojskiego) John Ronald Reuel Tolkien - "Hobbit, czyli tam i z powrotem".. Lista lektur egzamin ósmoklasisty 2021 - lektury obowiązkowe.. Egzamin ósmoklasisty w 2021 roku będzie nieco łatwiejszy dla tych, którzy nie przepadają za czytaniem lektur..

Takie szybkie przy...Powtórka przed egzaminem ósmoklasisty.

Znajomość tych lektur, ich fabuły i bohaterów, będzie bowiem wymagana na egzaminie .Lektury na egzamin ósmoklasisty 2021.. Od roku szkolnego 2021/2022 zaczęła obowiązywać nowa lista lektur zarówno dla szkół podstawowych, jak i dla ponadpodstawowych.. Już we wtorek, 25 maja o godz. 9.00 uczniowie przystąpią do egzaminu z języku polskiego.. Ten film ma to przybliżyć.. Zmiany w wykazie lektur szkolnych dotyczą wszystkich etapów nauczania.. Starsze roczniki od kilku miesięcy uczą się zdalnie i zaczynają wątpić, czy przed wakacjami powrócą jeszcze do szkół.. Jan Kochanowski, wybór fraszek i trenów, w tym tren VII i VIII 4.Lektury obowiązkowe na egzamin ósmoklasisty 2021 są już znane.. Autor: Wokandapix/cc0/pixabay Podczas egzaminu ósmoklasisty z języka polskiego uczniowie będą musieli wykazać się znajomością lektur obowiązkowych.. Szkoła latania (komiks); René Goscinny, Jean-Jacques Sempé, Mikołajek (wybór opowiadań); Rafał Kosik, Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi; Ignacy Krasicki, wybrane bajki; Clive Staples Lewis, Opowieści z Narnii.Nowa lista lektur 2021..

Jakie lektury pojawią się na egzaminie z języka polskiego?

Należy zaznaczyć, że po feriach zimowych do edukacji w trybie stacjonarnym wróciły jedynie dzieci z klas 1-3.. Oto lista lektur na egzamin ósmoklasisty: Charles Dickens, "Opowieść wigilijna"; Aleksander Fredro, "Zemsta";Lektury na egzamin ósmoklasisty z klas 4-6.. Charles Dickens, Opowieść wigilijna 2.. Lista lektur na egzamin ósmoklasisty 2021 została skrócona, jednak te, które na niej zostały, należy przeczytać uważnie.. Zemsta Aleksandra Fredry wybór fraszek i trenów, w tym tren VII i VIII Jana Kochanowskiego,Egzamin ósmoklasisty 2021 - zmiany.. Lista lektur obowiązkowych.. Ich lista została skrócona, jednak te, które na niej zostały należy przeczytać, żeby poznać bohaterów, problematykę etc., bo to m.in. będzie wymagane na egzaminie.Lektury obowiązkowe na egzamin ósmoklasisty 2021..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt