Wrażenia po przeczytaniu ani z zielonego wzgórza

Pobierz

2012-04-12 14:02:20Książka pod tytułem Ania Z Zielonego wzgórza jest bardzo ciekawą książką ktora opowiada o rudej dziewczynce która została przygarnięta przez starszych ludzi.W tej wspaniałej książce najbardziej wstrząsneło mnie to jak dzieci z szkoły znęcały się psychicznie nad Anią np: ciągnęły ją za jej piękne rude warkoczyki i ją przezywali od rudych.Przeczytanie "Ani z Zielonego Wzgórza" polecam absolutnie każdemu, kto choć na chwilę znów chciałby poczuć się dzieckiem powrócić do magicznego świata sprzed parunastu lat.. Akcja rozgrywa się w 1908 roku na kanadyjskiej wyspie Prince Edward.. Pani Małgorzata była zadowolona z przeprosin Ani i kiedy zostały same, wyznała Maryli, że Ania rzeczywiście jest miłym stworzeniem.. Jej matka była nauczycielką w liceum.Trzy miesiace po urodzeniu dziewczynki umarła na febrę.. Jakże wiele ważnych problemów autorka zawarła w przygodach Ani Shirley.Wrażenia po Przeczytaniu Ani Z Zielonego Wzgórza.. Dziewczynka z całego serca pokochała to miejsce, które z czasem stało się jej prawdziwym domem.. Była to moja lektura szkolna i pamiętam, że zrobiła na mnie duże wrażenie.. Jestem pod wrażeniem jej nadzwyczajnej inteligencji, dobrego serca i podejścia do życia.. Porywa pozwalając zapomnieć o całym świecie i wchłonąć ponadczasowe wartości wypełniające jej kartki.Niezapomniany klimat Zielonego Wzgórza i pyszna kanadyjska kuchnia początku XX wieku!.

Jakie są twoje wrażenia po przeczytaniu Ani z zielonego wzgórza??

Ciekawym wątkiem w książce wydało mi się marzycielstwo Ani.. Charkterystyka Ani z Zielonego Wzgórza.. Choć Ania wyjeżdża na uniwersytet, to przez te cztery lata zyskuje o wiele większą wiedzę, niż ta zdobyta z książek.Terapia genowa szansą dla Ani z Zielonego Wzgórza.. Minęło już dużo czasu od niefartownego wypadku z zielonymi włosami Ani.Książki z serii Ania z Zielonego Wzgórza.dlaczego jesteśmy w stanie kochać ludzi, którzy ani trochę na tę miłość nie zasługują, a innych, godnych naszej uwagi, mijamy bez słowa.Jedną z takich właśnie książek jest dla mnie "Ania z Zielonego Wzgórza" autorstwa Lucy M. Montgomery.. Po tym czasie rodzice zauważyli, że córeczka jest "bardziej wiotka".. Przez dwa miesiące rozwijała się jak każdy zdrowy noworodek, a choroba nie dawała żadnych objawów.. I ponownie, dzieki wyobraźni, stworzyła swój uroczy zakątek na ziemi, nazywając ulubione miejsca romantycznymi nazwami, które podkreślały ich wyjątkowość.Forum Miłośników Ani z Zielonego Wzgórza.. Sądzą, że dzieci które przebywają tam są agresywnymi, źle wychowanymi, niekulturalnymi bachorami.Oczywiście po "Ani z Zielonego Wzgórza" przyszedł czas na kolejne.. Nie wszyscy wielbiciele Ani z Zielonego Wzgórza wiedzą, że jej autorka za życia była nie tylko uznaną pisarką, ale także świetną kucharką..

2009-11-12 17:36:55 Wrażenia po przeczytaniu Intruza?

Postacią intrygującą dla mnie jest Mateusz, który wypowiada się w powieści rzadko, ale zasługuje na sympatię czytelnika, gdyż to, co mówi, jest bardzo ważne .. Mam do niej wielki sentyment, dlatego postanowiłam ponownie przeczytać całą serię.Na podstawie powieści "Ania z Zielonego Wzgórza" możemy zauważyć jak ważną rolę w życiu człowieka pełni rodzina.. Jeszcze wtedy nie byłam zagorzałym czytelnikiem i niestety nie sięgnęłam po kolejne części przygód rudowłosej dziewczynki.Napisz list do ani z zielonego wzgórza w którym wyrazisz jej podziw 2018-11-27 16:19:56; potrzebny mi list zachecajacy kolezanke do przeczytania ksiazki pt.ania z zielonego wzgórza prosze o pomoc!. Ania Shirley nie miała rodziców ani rodzeństwa.. Ojciec zmarł cztery dni później,.Obserwująca ją Maryla odniosła wrażenie, że dziewczynka upaja się tą sceną poniżenia.. Bycie marzycielem to coś pięknego, ale na jej przykładzie doskonale widać, że nie zawsze prowadzi ono do czegoś pożytecznego.Charakterystyka Ani z Zielonego Wzgórza.. Po przyjeździe Mateusza, Maryla była zaskoczona, że dzieckiem, które ze sobą przywiózł nie okazał się oczekiwany chłopiec ale .. "Anie z Zielonego Wzgórza" czytałam w wieku dziecięcym.. Jest to opowieść o jedenastoletniej Ani, która miała bardzo ciężkie dzieciństwo, ale z czasem wszystko w jej życiu zaczyna się układać i zmieniać na lepsze.Życie Ani zmieniło się, gdy trafiła ona na Zielone Wzgórze z sierocińca do miejscowości o nazwie Avonlea..

2013-03-09 18:50:14 Podaj nazwy miejsc w powieści ania z zielonego wzgórza?

(całą serię w nowszym wydaniu dokupiłem kilka lat później).Film oparty na klasycznej powieści L.M.. W starej okładce, z wypadającymi kartkami, z cudownym zapachem wysłużonej książki, odkrywam na nowo dzieje Ani Shirley, rudowłosej marzycielki.Przydatność 50% ''Ania z Zielonego Wzgórza'' streszczenie.. W końcu "Ania z Zielonego Wzgórza" to lektura obowiązkowa w szkole podstawowej.. Ania (Megan Follows) jest sierotą przygarniętą przez Mateusza (Richard Farnsworth) i Marylę Cuthbert (Colleen Dewhurst), którzy mylnie spodziewają się, iż jest ona chłopcem potrzebnym do pracy na farmieNiestety, farba miała kolor zielony, a nie jak zapewniał kupiec- czarny.. 2009-11-14 17:10:00; napisz list do gazety oceniający lekturę ,,ania z zielonego wzgórza" plisss pomóżcie to na jutro :) 2010-11-03 19:38:56Kolejny raz przeczytałam "Anię z Zielonego Wzgórza" L. M. Montgomery - tym razem po blisko trzydziestu latach od ostatniego razu.. Było to zaskoczenie dla Maryli i Mateusza Cuthbertów, którzy spodziewali się, że przybędzie do nich chłopiec.. W drodze powrotnej na Zielone Wzgórze Ania odczuwała dumę, że tak pięknie przeprosiła panią Linde.. Ania po urodzeniu dostała 10 punktów w skali Apgar.. Czytałam po raz pierwszy w wieku 8 lat i wtedy ten jej język nie wydawał mi się tak śmieszny, jak teraz.Po przeczytaniu kilku książek o Ani mogę powiedzieć, że ta wywarła na mnie najmocniejsze wrażenie..

Rozpoczęły się wizyty u lekarzy, rehabilitacja.Po przeczytaniu lektury byłam zafascynowana postacią Ani.

:) Chyba każdy "zna" tę rudowłosą dziewczynkę o wybuchowym charakterku.. Warto wracać do książek, które przeczytaliśmy w dzieciństwie, bo zawsze można odkryć w nich coś nowego.. Jej talenty kulinarne były słynne nie tylko wśród mieszkańców Wyspy Księcia Edwarda.Ania odnalazła na Zielonym Wzgórzu prawdziwy dom prosto z jej marzeń.. Dziewczynka nigdy w życiu nie czuła się tak upokorzona, jak tamtej chwili.. Część najbardziej znana i chyba najwięcej razy przeze mnie czytana.. Mimo zdziwienia zatrzymali Anię i jak się później okazało, nigdy nie żałowali swej decyzji.Ani Shirley nikomu raczej przedstawiać nie trzeba.. Ania wychowała się w Domu Sierot.. Mało osób myśli o tym aby zaadoptować je.. W domu mieliśmy siermiężne rozlatujące się, zaczytane wydania z końca lat 80.. Gdy ogarnia mnie przemęczenie albo depresyjny nastrój to sięgam po nią.. Tam została przygarnięta przez Marylę i Mateusza Cuthbert - rodzeństwo, które mieszkało na Zielonym .. "Ania z Zielonego Wzgórza" to fantastyczna, zabawna, ciepła, mądra, napełniająca optymizmem powieść, która smakuje równie dobrze dla młodych czytelników jak i tych dojrzalszych.. ?Zobacz 1 odpowiedź na zadanie: wrazenia po przeczytaniu lektury pt ania z zielonego wzgorzaOstatnio miałam okazję przeczytać książkę autorstwa Lucy Maud Montgomery pt. "Ania z Zielonego Wzgórza".. To on od samego początku był za tym, żeby Ania została z nimi na Zielonym Wzgórzu.Świat Ani nabrał barw po jej przybyciu na Zielone Wzgórze.. Pewne czerwcowego popołudnia na Zielone Wzgórze, gdzie mieszkali Maryla i Mateusz Cuthbert przybyła mała sierota o imieniu Anna Shirley.. Dopytaj ; Obserwuj Zgłoś nadużycie!. Ostatni raz - w zeszłym miesiącu Chętnie wracam do tej części, jest bardzo zabawna, zwłaszcza wszystkie pomyłki Ani i jej górnolotne słownictwo..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt