Cke matura lektury z gwiazdką

Pobierz

Henryk Sienkiewicz, powieść historyczna - do wyboru spośród: Quo vadis, Krzyżacy, Potop.. Dlatego też koniecznie powtórzcie sobie ich treść, imiona i losy głównych bohaterów; przypomnijcie sobie miejsca, w których postaci przebywały; określcie ich problemy, z którymi się borykały.. Twego syna, Gospodzina, matko zwolena Maryja, Zyszczy nam, spuści nam.. Lektury uzupełniające czytane w całości - poziom podstawowy: Poniżej przedstawiamy listę lektur, które, decyzją nauczyciela, mogą zostać omawiane na zajęciach języka polskiego, przygotowujących do matury podstawowej: 1.. Na egzaminie z języka polskiego na poziomie podstawowym obowiązują 52 lektury (44 z literatury polskiej oraz 8 z literatury powszechnej), a .Apr 24, 2022Tak zwane "lektury z gwiazdką" muszą być Wam znane doskonale!. Zwróćcie też uwagę na konwencje, w jakich autorzy stworzyli swoje .. Jan Kochanowski, wybrane pieśni, treny (inne niż w gimnazjum), psalmy · 3.. Książki te musi znać .Apr 9, 2021Nov 19, 2020May 2, 2022Apr 15, 2021Apr 9, 2021Lektury obowiązkowe na maturę 2020 to: Jan Kochanowski "Treny" Jan Kochanowski "Pieśni" Jan Kochanowski "Psałterz Dawidów" Ignacy Krasicki "Hymn do miłości ojczyzny" Adam Mickiewicz "Dziady", cz.Każdy uczeń przystępujący do matury z języka polskiego musi znać zestaw obowiązkowych lektur.. Adam Mickiewicz, Lektury z gwiazdką matura 2021 CKEMay 2, 2022Mar 5, 2022LEKTURY Z GWIAZDKĄ * Bogurodzica BOGURODZICA 1 ogurodzica, dziewica, ogiem sławiena Maryja!.

Są to tzw. lektury z gwiazdką.

Jan Kochanowski- wybrane fraszki, pieśni, treny Ignacy Krasicki- wybrane bajki, satyry Adam Mickiewicz- Dziady cz. II Adam Mickiewicz - Dziady cz. III Adam Mickiewicz - Pan Tadeusz Aleksander Fredro- ZemstaLista lektur z gwiazdką * - obowiązkowych w gimnazjum i liceum zgodnie z nową podstawą programową.. Przygotowując się do egzaminu maturalnego, koniecznie przeczytaj wymienione poniżej teksty literackie: z zakresu gimnazjum: 1* Jan Kochanowski , wybrane fraszki, Treny (V, VII,VIII) 2* Ignacy Krasicki, wybrane bajkiDec 13, 2021Przygotowując się do egzaminu maturalnego, III.. jest również znajomość lektur dodatkowych (tzw. lektur z gwiazdką):.Lektury z gwiazdką - sprawdź, które teksty obowiązują na maturze z polskiego.. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia..

lista lektur z gwiazdką: · 1.

Musi je znać każdy maturzysta, tak by bez problemu przywołać ich treść, a co najważniejsze - problematykę.Apr 30, 2022Mar 22, 2021Używamy cookies i podobnych technologii w celach: świadczenia usług i statystyk.. Sofokles .W związku z komunikatem dyrektora CKE w sprawie listy lektur, określone zostały lektury obowiązujące wszystkich uczniów przystępujących do egzaminu maturalnego w roku szkolnym 2014/2015.Na wcześniej wspomnianej liście znajduje się 61 pozycji.. Słysz modlitwę, jąż nosimy, A dać raczy, jegoż prosimy, A na świecie zbożny pobyt,Lektury z gwiazdką 2021 Matura i egzamin ósmoklasisty w latach 2021, 2022 i 2023 - zmiany.. Ich znajomość jest konieczna, aby pozytywni zdać maturę z polskiego.5.. Bogurodzica · 2.. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym.. Takie, które nauczyciel powinien omówić w pierwszej kolejności i to w całości..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt